اگر چه طي ماه هاي گذشته کارشناسان بسياري اعلام کرده اند حمله نظامي آمريکا و يا اسراييل به ايران به دلايل مختلف غيرمحتمل است، اما همچنان اظهار نظرهاي مقامات آمريکايي دراين زمينه ادامه دارد. از جمله اظهار نظرهاي ياد شده مي توان به نقطه نظرات کانديداهاي رياست جمهوري آمريکا طي هفته هاي گذشته اشاره کرد که درآن سرسختانه خواستار برخورد با ايران شده بودند. علاوه بر آن سناتور جو لیبرمن دراظهارنظري جنجالي گفت که "اگر تهران خواست بين المللي مبني بر توقف برنامه هسته اي اتمي را اجابت نکند، ايالات متحده بايد خود را براي استفاده از حمله نظامي عليه ايران آماده کند." اگر چه ايران بارها اعلام کرده که برنامه هسته اي معطوف به تهيه سلاح اتمي ندارد و اين برنامه را به منظور توليد برق دنبال مي کند. هيچ يک از آژانس هاي سازمان ملل نيز تاکنون از وجود برنامه معطوف به سلاح اتمي چيزي نگفته اند.

به دنبال اظهارات اين سناتورآمريکايي، سايت خبري آمريکايي "نيوزمکس"، يک نظرسنجي اينترنتي "ملي" راه اندازي کرده و با طرح اين سوال که "آيا ما بايد ايران را بمباران کنيم؟" از خوانندگان خود خواسته است که نظر خود را دراين زمينه بگويند. درجاي جاي صفحه نظرسنجي هم ذکر شده که " فوري" است. اين وب سايت خبري پرسيده است که با توجه به اظهارات سناتورليبرمن، به نظرسنجي جواب بدهيد. به نوشته گردانندگان اين سايت خبري، قراراست نتايج اين نظر سنجي دراختيار رسانه هاي عمده آمريکا و همچنين نمايندگان کنگره قرارخواهد گيرد: "ما مي خواهيم بدانيم شما واقعا چگونه درمورد اين موضوع جنجال برانگيز فکر مي کنيد منابع کليدي رسانه اي و ديگران مي خواهند نظر شما را بدانند." در ادامه سوالاتي طرح شده که درآن کارابودن تلاش هاي آمريکا براي مهار برنامه هسته اي ايران، اعتماد آمريکا به سازمان ملل براي متوقف کردن برنامه هسته اي ايران، همسان بودن خطر ايران با خطر صدام پيش ازحمله آمريکا، حمله به ايران، اينکه چه کسي بايد اين حمله را انجام بدهد و مواردي ازاين دست سخن به ميان آمده است.

اگرچه نظر سنجي هايي اينچنيني به صورت گسترده اي توسط رسانه ها ومراکز تحقيقاتي در آمريکا به صورت متناوب انجام مي شود، اما با توجه به حساسيت هاي زماني و پيامدهاي سياسي سخنان افرادي مانند جوليبرمن، واکنش هاي به موقع و گسترده مي تواند، نشان دهد که جامعه هدف، عملا چه نگاهي به اظهارات بي بنياد و مخرب کارگزاران آمريکايي درسطوح مختلف دارد. مزيت اين نظرسنجي آنلاين حداقل اين است که هرکسي مي تواند آن را پر کند.

هموطنان ايراني به خصوص درسراسر جهان، ازايران گرفته تا آمريکا، کانادا و اروپا مي توانند با ارسال نظرات خود، رويکرد جامعه ايراني را درخصوص مهلک بودن چنين اقدامي و خامي اظهارات ياد شده اعلام کنند. با کليک کردن بر روي آدرس زير مي توانيد وارد صفحه ياد شده بشويد و راي بدهيد. البته ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که شرکت در این نظرسنجی به معنی مخالفت شما با تغییر این نظام نیست ، بلکه تنها به برگزار کنندگان این نظرسنجی این مطلب را یادآوری می کند که نژاد ایرانی نزادی متفاوت با عراق و افغانستان است و هم چنین وضعیت کنونی ایران حمله نظامی به این کشور رو تو جیه نمی کنه، و بطور قطع باید بدنبال روش های بهتر برای تغییر این رژیم در نظر گرفت ! بهرحال از این بوش احمق هرکاری بر میاد !خواهش می کنم حتما در این نظرسنجی شرکت کنید

جوابها را بدین گونه پر کنید :

1.     Working            

2.     Yes

3.     No , a lesser threat

4.     Disagree

5.     Neither Country

 

 

 

/ 23 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزی

دختر شاداب مال موقعی بود که پول کثيف زندگيو به گند نکشيده بود !!!!!!

دختر ايران زمين

زندگي آنقدر كوتاه است كه حتي فرصت افسوس خوردن هم باقي نمي گذارد سلام بروز کردم. منتظر حضور سبزتان هستم! سربلند باشید و پایدار!

ma ham dar nazar sanji sherkat nemoodim bakhshe nazarate weblogetoon daem impossible mizane chera??

هانيه

aman az alzaimer kam kam khodemoonam darim khodemoon o faramoosh mikonim

راشين

سلام من اپیدم خوشحالم می کنی اگه بهم سر بزنی و نظرتو بگی

ladybird

سلام..عکسهایی که گفته بودم گذاشتم..منتظرم

آزی

چی بگم. . از سياست متنفرم هميشه سر اين مساله با مامانم مشکل داشتم مگه با حرف من کاری درست ميشه که حرص بخورم؟؟؟؟؟؟؟ انقدر خر تو اين مملکت ريخته که هرچی ببافيم رشته می کنن بس بيخيال

سميرا

سلام گلم . خوبی ؟ بابت تاخیر 4 ماه ام معذرت می خوام . اما حالا با یه دست پر اومدم .آپ این بار درد و دل کسایی هست که مادر عزیزشون رو برای همیشه از دست دادن . امیدوارم نونسته باشم حتی ذره ای از حسشون رو توی نوشته ام جاری کرده باشم .چشم به راه ردپاهای گرمت توی کلبه ی احساست هستم .راستی نظرت رو در مورد آهنگ وبلاگم بگی شادمی شم .

بانوخانم

سلام. توی نظر سنجی شر کت کردم. البته اگه امريکا واقعا قصد حمله به ايران را داشته باشه حتما يه بهانه ای برای کارش خواهد تراشيد..ولو اينکه حقيقت نداشته باشه.

نيلوفر

تو نظر سنجی شرکت کردم.هر چند می دونم اگر آمريکا بخواد حمله کنه اينکارو می کنه.بهانشم خودش پيدا می کنه